«Досвід міської громади Києва на шляху підвищення енергоефективності в житловому секторі»

 

                                     

 

 

ЄС сприяє підвищенню енергоефективності в багатоквартирних житлових будинках

Київ лідирує у кількості програм, спрямованих на підтримку ОСББ і термомодернізацію багатоквартирних житлових будівель. Це стало відомо під час інформаційного туру на тему: «Досвід міської громади Києва на шляху підвищення енергоефективності в житловому секторі», що відбувся 19 жовтня 2017 р. у м.Київ. Захід, спрямований на підвищення обізнаності українців щодо впровадження енергоефективних заходів, проведено в рамках інформаційної кампанії «Енергія твого дому», що впроваджується в п’яти містах України за підтримки Європейського Союзу.

 

У прес-брифінгу взяли участь: Петро Пантелеєв, заступник голови Київської міської державної адміністрації, Юргіс Вілчінскас, радник і керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні, Софія Лінн, керівник проекту IFC «Енергоефективність в житловому секторі України», Тетяна Бойко, Координатор житлових програм громадянської мережі ОПОРА.

 

Загалом у заході взяли участь понад 50 осіб, серед яких представники місцевих органів влади, Представництва ЄС в Україні, неурядових та донорських організацій, експерти з енергоефективності, голови правлінь ОСББ, представники загальнонаціональних та регіональних ЗМІ.

 

За словами радника і керівника відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Юргіса Вілчінскаса, «Україна вже має значні досягнення у прийнятті відповідного законодавства, що дозволяє прискорити реалізацію проектів у сфері  енергоефективності, особливо термомодернізації житлового сектору. Тож настав час зробити наступний крок і створити для українських ОСББ можливості для отримання фінансування енергоефективних заходів у своїх будинках через Фонд енергоефективності, до якого ЄС планує внести 100 млн. євро. Без сумніву, це призведе до зменшення рахунків громадян за енергоносії, збільшення конкуренції і створення нових робочих місць в енергетичному секторі та, зрештою, досягнення енергетичної незалежності України».

 

Як зазначав під час прес-брифінгу заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, створення ОСББ дає змогу його мешканцям безпосередньо брати участь у програмах співфінансування: «Програма «70/30» – успішна міська програма фінансування енергоефективних заходів. Принцип простий: місто виділяє 70% коштів, 30% сплачують співвласники будинку, щоб поставити діагноз своєму будинку, визначитися з пріоритетними заходами і впровадити їх, контролюючи кожну копійку, щоб знизити  енергоспоживання і скоротити витрати на комунальні послуги. Саме в той час, коли стрімко зростають тарифи, треба вирішувати проблеми будинків і підтримувати будинкові громади», – зауважив Петро Пантелеєв.

 

Як підкреслила керівник проекту IFC (Група Світового Банку) «Енергоефективність у житловому секторі України» Софія Лінн, у Києві створено всі можливості, щоб господарювати власними силами: «Якщо ми говоримо про енергоефективність, то точкою опори тут мають бути муніципалітети. Лише ті муніципалітети, які турбуються про своїх мешканців, модернізуючи будівлі і мережі, у результаті досягнуть мети – зниження енергоспоживання і підвищення рівня енергонезалежності».

 

 

За словами Координатора житлових програм громадянської мережі ОПОРА Тетяни Бойко, київська влада проводить політику сприяння діяльності ОСББ і підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках. «Нині створено близько 30 тисяч ОСББ. Для їх підтримки ефективно працює Урядова програма «теплих кредитів» і тут дуже важлива роль місцевого самоврядування в плані додаткового відшкодування тіла кредиту або відсотків за програмою «теплих кредитів».

 

Отже, Київ нарощує темпи нових можливостей для комплексної реновації будинків. Під час панельної дискусії у форматі «Energy Talk» учасники інфо-туру засвідчили – для підтримки київських ОСББ діє багато інструментів: Урядова програма «теплих кредитів», міська програма співфінансування для ОСББ «70/30», додаткова компенсація від міста у розмірі 30%, програма IQ Energy найближчим часом працюватиме з ОСББ, окрім того, діє міська програма співфінансування проведення капітальних ремонтів 70/30 для всіх багатоквартирних будинків. Отже, ОСББ – це можливість встановлювати свої правила гри: взяти під контроль фінансові витрати будинку, організувати ефективну систему управління і стати відповідальним власником. У Києві існує чимало ОСББ, що успішно впровадили енергоефективні проекти. Національний експерт в Україні проекту ЄС «Угода мерів – Схід» Оксана Кисіль закликала журналістів висвітлювати ці позитивні історії і поширювати успішний досвід впровадження енергоефективних проектів, масштабуючи його в межах країни.

 

Окрім того, учасники інфо-туру відвідали  модернізовані об’єкти з метою демонстрації досвіду комплексної термомодернізації житлових будинків за рахунок державних та міських програм співфінансування, зокрема ОСББ «Оберіг на Позняках» та ОСББ «Київенерго».

 

 

 

 

Підписатись на конкурси і акції

×

Замовити зворотній дзвінок

    Або зателефонуйте нам:
    (044) 591-21-22

    ×

    Відправити повідомлення

      Або зателефонуйте нам:
      (044) 591-21-22

      ×

      Форма реєстраціі на курси

        Який для вас найзручніший час для навчання?

        Або зателефонуйте нам:
        (044) 591-21-22

        ×

        Форма реєстраціі на обраний курс

          Який для вас найзручніший час для навчання?

          Або зателефонуйте нам:
          (044) 591-21-22

          ×