ОЩАДБАНК ДОПОМАГАЄ УТЕПЛЮВАТИ БУДИНКИ

 

 

За даними експертів, більше 80% жит­лових будинків у країні потре­бують ремонту. В першу чергу це стосується багатоквартирних будинків, що побудовані до 1993 року. Вони не відповідають прин­ципам енергоефективної будів­лі. Наприклад, 30-37% теплов­трат відбувається через стіни, а крізь старі вікна взимку втрача­ється до 24% тепла.

Лише зовнішнє утеплення фасаду будівлі дає економію тепла мінімум 30%, а заміна вікон допоможе підвищити температуру в квартирі на 4-5 градусів. Встановлення лічильників во­ди, електрики, газу та опалення допоможе у зниженні суми в квитанціях на 30-50%.

Тепломодернізація будинку — комплексний захід, який не кожна сім’я зможе до­зволити собі за власний кошт. На допомогу людям прийшли дер­жава і Ощадбанк, розробивши кредитну програму «Ощадний дім» як для фізичних осіб, так і для об’єднань співвласни­ків багатоквартирних будинків.

Теплий дім для кожного!

Для підтримки громадян у рам­ках реалізації державної програ­ми енергозбереження уряд у 2017 році виді­ляв понад 650 млн. грн. Це означає, що бажаючі утеплити своє по­мешкання за допомогою загально­національної програми «Ощадний дім» вже відчули підтримку держави та отримали компенса­цію за кредитами.

За програмою «Ощадний дім» людям надавалась державна підтримка — відшкодування 20% суми   кредиту   на   придбання окремих видів котлів (держав­ну компенсацію на  придбання окремих видів котлів для осіб, яким призначено субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, збільшено до 35%) та 35% су­ми кредиту, наданого на при­дбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів. На рахунки позичальників у 2017 році пе­рераховано 251,3 млн. грн.

Загалом з 2014 року банком видано 184 228 «теплих» кредитів на суму 3 198 211,69  тис. грн., зокрема у 2017 році – 54 946 кредитів на суму 1 147 143,17 тис. грн.

У 2017 році Ощадбанк побив власний рекорд кількості виданих «теплих» кредитів – майже 1 200 на день, що свідчить про їх ефективність та доступність для кожного.

Створюйте ОСББ та утеплюйтесь!

Енергозберігаючі технології в багатоквартирному будинку є найбільш ефективними при впрова­дженні на рівні всього будинку, а не в одній окремо взятій кварти­рі. За програмою «Ощадний дім» ОСББ можуть отримати відшко­дування від 40% до 70% суми кредитних коштів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Розмір відшкодування залежить від кількості квартир у будинку, власники яких отримують субсидії.

Щоб краще розібратись, які саме енергозберігаючі заходи будуть більш ефективними для ва­шого будинку, експерти радять провести енергоаудит будівлі.

Ощадбанк надавав кредит на тер­мін до 60 місяців. Ставка – від 17% річних, без першого внеску, одноразова комісія – 1% від суми кредиту. Су­ма кредиту становитиме до 100% вартості проекту, але не більше 42 тис. грн. на 1 квартиру в будинку. Жодних прихованих комісій. Можливе встановлення кредитного ліміту та вибірка ко­штів у міру реалізації проекту, але не більше 6 місяців з дати підпи­сання кредитного договору. У ці 6 місяців банк готовий отримува­ти лише відсотки за реально використану клієнтом суму кредитних коштів. Квартири позичальників не є заставою за кредитом.

Звертаємо увагу на те, що держава компенсує лише при­дбання матеріалів та обладнання. З переліком обладнання та мате­ріалів, що підлягають компенса­ції, можна ознайомитись на сайті Ощадбанку. Робота до цього переліку не входить, проте вона може бу­ти виконана за рахунок кредит­них коштів. Щоб отримати кредит і компенсацію, потрібно зробити кілька простих кроків.

Перший. Обрати товар, необ­хідний для проведення енергозберігаючих заходів.

Другий. Прийняти рішення про реалізацію проекту. Необ­хідна умова для отримання кре­диту — 2/3 співвласників будинку на загальних зборах го­лосують «ЗА» виконання проек­ту за рахунок кредиту. Важливо, що рішення може бути прийняте і після рішення банку про надання кредиту.

Третій. Надати необхідний па­кет документів до банку.

Четвертий. Отримати згоду банку та кредитні кошти.

П’ятий. Надати до банку до­кументи, що підтверджують цільове використання грошей (акти приймання-передавання, накладні або інші документи щодо постачання обладнання та матеріалів)

Шостий. Отримати компенса­цію від 40% до 70% вартості матеріалів та обладнання.

Загалом з початку дії програми Ощадбанком надано 469 енергоефективних кредитів ОСББ на суму понад 46 млн. грн. У 2017 році ОСББ вже отримали відшкодування від держави на суму 4 977 793,55 грн. (заплановано близько 13 млн. грн.).

Погодьтесь, це вигідно та просто!

Надання «теплих» кредитів населенню на придбання енергозберігаючих матеріалів і «негазових» котлів в рамках держпрограми по відшкодуванню частини суми кредиту наразі тимчасово призупинено в зв’язку з використанням бюджетних коштів, виділених на 2017 рік. Разом з тим, Ощадбанк кредитує населення на покупку енергозберігаючих матеріалів і «негазових» котлів в рамках діючих партнерських програм банку і регіональних компенсаційних програм.

Детальніше про програму «Ощад­ний дім» можна дізнатись на офі­ційному сайті https://www.oschadbank.ua/ua/private/loans/oschad_home/  або в найближчому відділенні Ощадбанку.

 

Підписатись на конкурси і акції

×

Замовити зворотній дзвінок

  Або зателефонуйте нам:
  (044) 591-21-22

  ×

  Відправити повідомлення

   Або зателефонуйте нам:
   (044) 591-21-22

   ×

   Форма реєстраціі на курси

    Який для вас найзручніший час для навчання?

    Або зателефонуйте нам:
    (044) 591-21-22

    ×

    Форма реєстраціі на обраний курс

     Який для вас найзручніший час для навчання?

     Або зателефонуйте нам:
     (044) 591-21-22

     ×