«Енергія твого дому» Досвід міської громади Житомира на шляху підвищення енергоефективності у житловому секторі.

Якщо ще декілька років тому поняття «енергоефективність» сприймалося як виключно європейська практика, то сьогодні – це вже наша реальність, за якою майбутнє. І звісно, як і у кожній галузі в Україні з’являються свої лідери, з яких хочеться та потрібно брати приклад.

 

Будівництво ТЕЦ на альтернативному паливі, що передбачає виробництво електроенергії та продаж її по зеленому тарифу, заміна вуличних світильників на LED  лампи, термомодернізація бюджетних організацій та установ – неповний перелік того, чим з гордістю може похизуватися Житомир.

 

 

Можливість обміну досвідом з`явилася завдяки інформаційній кампанії «Енергія твого дому», яка має за мету підвищити обізнаність українців щодо впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі, в рамках якої 27 вересня відбувся інформаційний тур до Житомира. Програма туру включала в себе прес-брифінг з міським головою Сергієм Сухомлином та представниками Держенергоефективності, неурядових та донорських організацій. Під час брифінгу спікери поділилися з присутніми своїми здобутками, а також прогнозами на майбутнє.

 

Продовженням заходу стала дискусія ENERGY TALK: Енергоефективне житло – запорука сталого розвитку міської громади.

 

Дискусію розпочав мер міста Сергій Сухомлин, який поділився своїм досвідом  впровадження  міської програми «Енергоефективний моніторинг», наголосив на пріоритетності для міста створення ОСББ та проведення в них енергоефективних заходів.

 

Важливою частиною дискусії було обговорення Закону «Про комерційний облік». «Суть полягає в тому, що споживач повинен знати, за що він платить», –   зазначила у своєму виступі Ольга Бороданкова, менеджер проектів у сфері енергоефективності, Представництва ЄС в Україні.

 

Окрім того, пані Ольга висловила думку, що реформи в сфері енергоефективності допоможуть побороти економічну кризу в Україні.

 

В продовження теми змін в законодавстві та прийнятті нових нормативно-правових актів, виступив Кшиштоф Герульські, експерт Групи підтримки України Європейської Комісії. Який  наголосив: «Прийняті Закони – це перші кроки на шляху реформ, проте їх недостатньо. Потрібно прийняти ще низку Законів та підзаконних актів, щоб реформи запрацювали, а також потрібно і немало чого вилучити з чинного законодавства». Наприкінці свого виступу пан Кшиштоф також зазначив, що потрібно, щоб органи місцевого самоврядування чітко знали свої функції та задачі на шляху до енергоефективності та не тримали будинки, які бажають створити ОСББ. У фіналі виступу прозвучало просте та зрозуміле твердження, яке в собі несе всю суть дискусії: «Якщо нема терморегулятора, люди регулюватимуть температуру через вікно».

 

 

Останнім та не менш важливим пунктом програми Туру, було відвідування модернізованих об’єктів, мешканці яких прийняли участь у державній програмі «Теплих кредитів» та міській програмі компенсації, чим покращили як умови проживання, так і зменшили суми в своїх платіжках.

 

 

 

Щиро вдячні громаді м. Житомиру за їхню відданість справі  та активну співпрацю з обміну досвідом та нагадуємо киянам, що у столиці  теж активно розвивається сфера енергоефективності. Якщо Ви бажаєте долучитись до процесів енергозбереження та не знаєте з чого почати,  завітайте до навчального  центру «Платформа комфорту» та зробіть крок у майбутнє.

 

 

 

Підписатись на конкурси і акції

×

Замовити зворотній дзвінок

  Або зателефонуйте нам:
  (044) 591-21-22

  ×

  Відправити повідомлення

   Або зателефонуйте нам:
   (044) 591-21-22

   ×

   Форма реєстраціі на курси

    Який для вас найзручніший час для навчання?

    Або зателефонуйте нам:
    (044) 591-21-22

    ×

    Форма реєстраціі на обраний курс

     Який для вас найзручніший час для навчання?

     Або зателефонуйте нам:
     (044) 591-21-22

     ×